W obecnych czasach na porządku dziennym jest organizowanie dużych plenerowych imprez. Nawet mniejsze firmy organizują koncerty i innego rodzaju wydarzenia, do organizacji których nie wystarczy przeciętny posiadany przez nie sprzęt. Coraz częstszym sposobem na radzenie sobie w takich sytuacjach jest wynajem firm zajmujących się kompleksową organizacją dużych imprez.

Najważniejszymi elementami, bez których plenerowe wydarzenia nie mogą się odbyć, jest sprzęt nagłośnieniowy oraz oświetleniowy. Impreza musi odbyć się także na odpowiednio dużej i dobrze wyposażonej scenie. Często także rodzaj imprezy wymaga wypożyczenia dodatkowych urządzeń. Zwłaszcza imprezy dla dużych rzeszy ludzi wyposażone są w telebimy.

Jest to sprzęt przystosowany do dużych imprez, na których konieczne jest zapewnienie dobrej widoczności wydarzeń, które dzieją się na scenie. Komfort uczestnictwa publiczności w takich dużych imprezach może być zapewniony właśnie przez ustawienie w odpowiednim miejscu telebimu. Firmy wynajmujące tego typu urządzenia zajmują się także montażem i obsługą sprzętu.